bukmacherzy bez rejestracji dowodu

Weryfikacja tożsamości u bukmachera może być kłopotliwa. Niby trzeba tylko wysłać skan dowodu osobistego lub paszportu, ale… najpierw trzeba te skany zrobić, później zrzucić na dysk komputera i przesłać do bukmachera. Po wykonaniu tych czynności pozostaje nam oczekiwać na weryfikację, która równie dobrze może trwać parę minut jak i parę godzin. W teorii brzmi to w porządku, gorzej jednak, gdy chcemy obstawić jakiś mecz, który zaraz się rozpocznie, a nasza weryfikacja jest ciągle w toku.

Czy są zakłady bukmacherskie bez rejestracji dowodu osobistego?

Tak, Istnieją zakłady bukmacherskie, którzy pozwalają na założenie konta tymczasowego bez rejestracji dowodu osobistego. Nie ma ich niestety zbyt wielu, ale pozostaje mieć nadzieję, że ten system się przyjmie i już niedługo spotkamy go u większości polskich legalnych bukmacherów.

Przejdź do listy bukmacherów bez rejestracji dowodu osobistego

Bukmacherzy bez weryfikacji dowodu – sytuacja w branży zakładów bukmacherskich online

Każdy legalnie działający bukmacher w Polsce ma obowiązek potwierdzić tożsamość swoich graczy. Żeby to uczynić, należy przesłać skan dowodu lub paszportu przy rejestracji. Weryfikacja dokonywana jest w celu:

  • ustalenia wieku gracza,
  • źródła pochodzenia pieniędzy, którymi obraca on u danego bukmachera
  • i czy taka osoba na pewno istnieje.

Z tego powodu, przy rejestracji, należy koniecznie podawać swoje prawdziwe dane, gdyż jeśli tylko podane przez nas informacje nie będą zgadzać się z tymi zamieszczonymi na dowodzie, cała weryfikacja może się znacząco przedłużyć, a nawet nie dojść do skutku.

Obowiązek weryfikacji został narzucony przez ustawę hazardową. Z tego powodu od 2017 roku wszyscy legalnie działający na terenie Polski bukmacherzy mają obowiązek sprawdzać skany dowodów swoich graczy. Jest to jeden z warunków uzyskania licencji. Nie jest to oczywiście przyjemny system, a wielu graczy rezygnuje z obstawiania, gdy dowie się o tym, że musi przesłać bukmacherowi skany swoich dokumentów.

Tak było do 2018 roku gdy wprowadzono przyśpieszony proces rejestracji bez wysyłania dowodu osobistego

Cześć bukmacherów oferuje swoim graczom zakłady bukmacherskie bez rejestracji dowodu. Co prawda, weryfikacja i tak będzie prędzej czy później konieczna, ale nie trzeba wykonywać jej od razu przy rejestracji, tylko można zdecydować się na to w późniejszym terminie (w ciągu 30 dni)

zakłady bukmacherskie STS bez rejestracji dowodu
Krótki formularz rejestracji na stronie www.sts.pl/pl/registration/

Konto tymczasowe bez potrzeby weryfikacji dowodu

Konto tymczasowe to uproszczony rodzaj profilu gracza, gdzie otrzymujemy częściowy dostęp do najbardziej podstawowych funkcji, ale ciąża na nas także pewne ograniczenia. System taki ma zarówno swoje plusy jak i minusy.

Jeśli chodzi o zalety takiego rozwiązania, to na początku warto wspomnieć o dużej oszczędności czasu. Założenie konta u bukmachera oferującego konto tymczasowe trwa zaledwie kilka minut i to wliczając w ten czas opcję doładowania konta. Zazwyczaj otrzymujemy również taki sam bonus jak gracze, którzy przechodzą weryfikację. 

Dużym plusem konta tymczasowego jest to, że możemy dokładnie sprawdzić ofertę i kursy bukmachera zanim zaczniemy grać u niego na poważnie. Pomoże to uniknąć rozczarowań i zmniejszy liczbę kont dla pojedynczego gracza, gdyż jeśli oferta danego bukmachera mu się nie spodoba, to konto zostanie po prostu usunięte.

Niestety, rozwiązanie tego typu ma również swoje minusy. Przede wszystkim są to:

  • ograniczenia maksymalnej wygranej,
  • stawki za jaką możemy obstawić kupony,
  • a także nie możemy wypłacać pieniędzy.

Wszystkie te opcje zostają nam odblokowane po przesłaniu skanów dowodu osobistego do bukmachera na który mamy zazwyczaj 30 dni

Warto również wspomnieć, że konto tymczasowe, jak sama nazwa wskazuje, ważne jest tylko przez określony czas, po którym musimy dokonać weryfikacji, albo nasze konto zostanie zamknięte. 

Lista bukmacherów bez rejestracji dowodu osobistego przy zakładaniu konta

  • Fortuna (efortuna.pl)- Zakładając konto tymczasowe u bukmachera Fortuna otrzymujemy możliwość wpłaty środków, a także otrzymujemy możliwość skorzystania z wszystkich bonusów zawartych w ofercie powitalnej. Jeśli chodzi o zakłady, to możemy korzystać z pełnej oferty bukmachera, zarówno jeśli chodzi o granie przedmeczowe jak i kupony live. Konto tymczasowe u bukmachera Fortuna ważne jest przez 28 dni, a wypłaty możemy dokonać dopiero po przejściu weryfikacji naszej tożsamości. Ograniczony jest także maksymalny depozyt, który możemy wykonać (nie więcej niż 5000 złotych) oraz limit wygranej na kuponie, która nie może przekroczyć 2279,99 złotych. 
  • STS (sts.pl/pl/registration/) – najpopularniejszy bukmacher w Polsce, posiadający prawie 50% całego rynku. W przypadku STS-a rejestracja sprowadza się do podania adresu email, hasła i numeru telefonu.
  • PZBuk (pzbuk.pl) – PZBuk to bukmacher, u którego weryfikacja dowodu po rejestracji może się pojawić, ale nie u każdego użytkownika. Większość osób zostanie poproszona o weryfikację swojej tożsamości dopiero podczas próby wypłaty pieniędzy. Wymagane jest jedynie potwierdzenie poprawności adresu e-mail. U tego bukmachera nie spotkamy się także z większymi ograniczeniami dla uzyskanego w ten sposób konta tymczasowego, a po rejestracji uzyskamy dostęp do pełnej oferty bukmachera i jego promocji.
  • Totolotek (totolotek.pl) – Jeden z najbardziej znanych polskich bukmacherów również oferuje nam możliwość założenia konta gracza bez potrzeby wysyłania skanów dokumentów bezpośrednio przy rejestracji. Zarówno skany dokumentów jak i numer konta bankowego są od nas wymagane dopiero przy wypłacie. Po dokonaniu rejestracji otrzymujemy pełny dostęp do oferty bukmachera i oferowanych przez niego promocji. 

Na chwilę obecną tylko ta czwórka bukmacherów oferuje swoim graczom możliwość zakładania konta bez potrzeby natychmiastowej weryfikacji. Warto pamiętać, że jest to tylko opcja, która pozwoli nam na szybszy dostęp do naszego konta. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zweryfikować je od razu po założeniu i jak najszybciej uzyskać pełen dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez bukmachera.

Przyszłość kont tymczasowych u legalnych bukmacherów 

Jeśli chodzi o przepisy prawne to z pewnością nic się nie zmieni. Weryfikacja była, jest i będzie konieczna przynajmniej przez najbliższe parę lat, dopóki rządzący nie wpadną na lepszy pomysł jak poradzić sobie z tą sytuacją. Jeśli chodzi natomiast o możliwość zakładania konta tymczasowego, to z pewnością stanie się ono coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród bukmacherów. Obecnie bukmacherzy starają się także ujednolicić prawo i doprowadzić do ugody z Ministerstwem w sprawie zakładania kont tymczasowych. Mówi się, że weryfikacja będzie wymagana dopiero w momencie, gdy będziemy chcieli wypłacić środki, ale nie później niż 30 dni po założeniu konta. 

Uproszczona weryfikacja może znacząco zwiększyć atrakcyjność polskich zakładów bukmacherskich wśród graczy, którzy obstawiają nieregularnie lub nie chcą posiadać aktywnych kont u każdego bukmachera. Niestety na chwilę obecną Ministerstwo Finansów wciąż nie jest przekonane co do tego rozwiązania. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *