Legalni bukmacherzy w Polsce 2018 – lista bukmacherów internetowych

W tym artykule znajdziesz (szybka nawigacja):

 1. Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce – aktualna lista
 2. Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?
 3. Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce 2018
 4. Jak sprawdzić który bukmacher internetowy jest legalny w Polsce?
 5. Jakie warunki musi spełnić bukmacher aby jego działalność była legalna?
 6. Konsekwencje gry u nielegalnych bukmacherów
 7. Bukmacherzy internetowi w Polsce bez podatku
 8. Blokada stron nielegalnych bukmacherów
 9. Jak grać legalnie?

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce – aktualna lista:

Aktualnie mamy 2018 rok i dziewięciu legalnych bukmacherów posiadających ważne licencje na legalne prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce (przypomnijmy że w dniu wejścia ustawy było ich siedem). Każdy z tych bukmacherów otrzymał zezwolenie Ministra Finansów na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez Internet, więc jest tak zwanym legalnym bukmacherem. Poniżej wszyscy legalni bukmacherzy internetowi:

 1. Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (strona główna: www.efortuna.pl)
 2. Totolotek S.A (strona główna: www.totolotek.pl)
 3. E-toto zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (strona: www.etoto.pl)
 4. Forbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (strona główna: www.iforbet.pl )
 5. LV Bet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (strona główna: www.lvbet.pl)
 6. Milenium zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (strona: www.milenium.pl)
 7. Star – Typ Sport zakłady wzajemne Sp. z o.o. (strona: www.sts.pl)
 8. TotalBet Zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (www.totalbet.pl)
 9. Cherry Online Polska Sp. z o.o. (strona internetowa jeszcze nie gotowa)

Legalni bukmacherzy 2018 na tle ustawy hazardowej z 2017 roku

Po wejściu nowej ustawy hazardowej w 2017 roku, nastąpiło sporo zmian na rynku zakładów bukmacherskich. Od 01.04.2017 roku (dzień wejścia ustawy hazardowej w życie), gracze zadawali sobie pytanie: którzy bukmacherzy są legalni?. Problem w tamtym czasie był dość mocno nagłośniony w mediach, ponieważ rząd groził karami dla graczy obstawiających u nielegalnych bukmacherów, którzy nie płacą podatków w Polsce (czyli nie mają w naszym kraju licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej).  Choć już od wielu lat obstawianie zakładów u bukmacherów bez licencji było i jest nielegalne, dopiero od momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku okazało się, że nawet drobni gracze mogą mieć problemy z Urzędem Skarbowym czy też z Izbą Celną (która również zajmuje się ściganiem tego typu wykroczeń).

Czy zatem są jeszcze w Polsce legalni bukmacherzy? Tak, aktualnie jest 9 podmiotów które mogą prowadzić zakłady bukmacherskie w Polsce. A o tym który bukmacher jest legalny decyduje Minister Finansów.

Część graczy, rejestrując się na stronach zagranicznych bukmacherów nawet nie zdaje sobie sprawy, że łamie prawo. Niestety nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go. Aby uświadomić naszych czytelników jak grać by nie łamać przepisów ani nie mieć problemów z organami ścigania, odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania, które rozwiewają wątpliwości związane z tematem legalności zakładów bukmacherskich w naszym kraju.

Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?

Tak, ale pod pewnymi warunkami. Zakłady bukmacherskie są w Polsce są legalne od wielu lat i tego nikt nie zamierza zmieniać. Każdy bez problemu znajdzie punkty przyjmowania zakładów, których nikt nie zamierza likwidować. Nikt też nie planuje uniemożliwić obstawiania zakładów przez Internet (chyba że dla bukmacherów bez zezwolenia). Zatem którzy bukmacherzy są w Polsce legalni? Poniżej znajdziesz ich pełną listę ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych bukmacherów:

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce 2018:

BukmacherStrona internetowaData udzielenia zezwoleniaNumer udzielonego zezwolenia
logo zakładów bukmacherskich fortuna
efortuna.pl

23.10.2012

SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
logo zakładów bukmacherskich etoto
etoto.pl

28.11.2014

AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
logo zakładów bukmacherskich forbet
iforbet.pl

04.05.2016

PS4.6831.10.2016
logo zakładów bukmacherskich lvbet
lvbet.pl

13.05.2016

PS4.6831.9.2016.EQK
logo zakładów bukmacherskich milenium
milenium.pl

16.02.2012
SC/12/7251/17-
7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
logo zakładów bukmacherskich sts
sts.pl

21.02.2012

SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
logo zakładów bukmacherskich totolotek
totolotek.pl

20.06.2013

AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485
Totalbet
22.03.2018

PS4.6831.15.2017
Cherry Online
28.06.2018

PS4.6831.26.2017

Powyższa tabela zwiera listę legalnych bukmacherów z informacją na temat numeru udzielonego zezwolenia, oraz daty udzielenia zezwolenia zgodnie z ustawą hazardową.

Jak sprawdzić który bukmacher internetowy jest legalny w Polsce?

Wszyscy bukmacherzy, którzy spełniają warunki licencyjne i uzyskali zgodę Ministra Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce chętnie chwalą się tym na swoich stronach, ale najważniejszym źródłem które prezentuję listę legalnych bukmacherów jest strona ministerstwa finansów pod adresem: www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Źródło: legalni bukmacherzy internetowi na stronie Ministerstwa finansów

Na początku tego artykułu udostępniamy pełną i aktualna listę legalnych bukmacherów w Polsce, a o poszczególnych bukmacherach piszemy tutaj:

Konsekwencje gry u nielegalnych bukmacherów

Gra u bukmachera zagranicznego, przebywając na terenie Polski to niestety przestępstwo skarbowe. Zgodnie z art. 107 § 2-3 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.):

Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

W porównaniu do poprzedniej ustawy kara zmalała z 720 stawek dziennych do 120 stawek dziennych, jednak kara dalej może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (wszystko zależy od tego jakie dochody wykazujemy).

Warto wspomnieć że zapis „Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym” oznacza fizyczne przebywanie w granicach Polski, czyli w momencie zawarcia zakładu przebywa w Polsce.

Bukmacherzy internetowi w Polsce bez podatku

Kwestie podatków od legalnych bukmacherów w Polsce poruszyliśmy już w tym artykule: https://bukmacherzy24.net/wynosi-podatek-zakladow-bukmacherskich-polsce/. Natomiast odpowiadając szybko na najczęściej zadawane pytanie w tym temacie: czy istnieją legalni bukmacherzy bez podatku? Odpowiedź brzmi: nie, ale z pewnymi wyjątkami…

Czemu odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna? Ponieważ każdy bukmacher który otrzymał licencję (czyli jest legalny w naszym kraju), ma obowiązek odprowadzenia 12% podatku od zawartego zakładu i od tej zasady nie ma wyjątków – najczęściej ten podatek pokrywa gracz przy zawieraniu zakładu. Natomiast niektórzy bukmacherzy oferują powiększenie kwoty wygranej od 6% do 14%, aby wyrównać stratę po stronie gracza – w praktyce gracz nie odczuwa podatku 12%, bo płaci go bukmacher (przykładem takiej sytuacji jest happy hour na stronie totolotek.pl).

Jakie warunki musi spełnić bukmacher aby jego działalność była legalna?

Zgodę na prowadzenie zakładów bukmacherskich przez internet wydaje Minister Finansów, na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009r.

Ważną cechą, która spełniają bukmacherzy, świadczący usługi na terenie Polski jest pobieranie podatku od każdego zawartego zakładu (należy opłacić 12% podatku). Oprócz tego przy wygranych powyżej 2200 złotych należy opłacić dodatkowe 10% podatku od wygranej. Szczegóły na temat podatków od zakładów bukmacherskich znajdziecie w tym artykule

Zagraniczni bukmacherzy nie mają takiej możliwości – zgodnie z polskimi przepisami nie mamy także możliwości odprowadzenia takiego podatku samodzielnie. Ważnym wymogiem jest również weryfikacja kont zakładanych przez klienta. W celu kontrolowania czy dany użytkownik jest pełnoletni a także w celu sprawdzenia dochodów uzyskiwanych przez gracza (musi mieć w to wgląd Urząd Skarbowy). Ważne jest także to by zapewnić odpowiednią jakość jeśli chodzi o ochronę graczy przed skutkami grania jakim może być uzależnienie od hazardu.

Jak samodzielnie rozpoznać legalne zakłady bukmacherskie?

Niestety rejestr stron rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą działa słabo, bo blokuje dostęp tylko do części stron nielegalnych bukmacherów. W teorii wchodząc na stronę zagranicznego bukmachera (za grę u którego jesteśmy narażeni na kary finansowe), powinniśmy zostać przekierowani na stronę ministerstwa ostrzegającą, komunikatem: „Strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.”

W praktyce je to bardzo proste do obejścia i spora część bukmacherów którzy nie posiadają licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce, skutecznie wykorzystuje luki, przez co możemy nie mieć świadomości że znajdujemy się an stronie nielegalnego bukmachera.

Zatem jak rozpoznać stronę legalnego bukmachera? Poniżej kilka wskazówek:

 • Strony wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce zawsze znajduję się na domenie .pl
 • W stopce strony znajdziesz bezpośredni komunikat, że bukmacher posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce lub odnośnik do podstrony normującej o przyznanym zezwoleniu
 • Wszyscy legalni bukmacherzy są zobowiązani pobierać 12% podatku od zawartego zakładu, jeżeli przy zawieraniu zakładu bukmacher nie pobiera podatku, bardzo możliwe że nie posiada on zezwolenia na prowadzenie zakładów w Polsce.
 • Podczas rejestracji u bukmachera zostaniemy poproszeni o weryfikację dowodu osobistego.

Najpewniejszym źródłem informacji jest strona ministerstwa na której znajdziemy zawsze aktualną listę bukmacherów z licencją. Jeżeli strona bukmachera budzi Twoje wątpliwości, lepiej sprawdź czy jej nazwa znajduje się tutaj

Blokada stron nielegalnych bukmacherów

By uniemożliwić polskim graczom, grę na stronach zagranicznych bukmacherów – tym samym wyegzekwować przestrzeganie przepisów, polski rząd zablokował dostęp do stron zagranicznych bukmacherów dla użytkowników korzystających z Internetu na terenie Polski. Dla tych, którzy przebywają poza terytorium naszego kraju dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że rząd uniemożliwia lub utrudnia dokonywanie płatności dla zagranicznych bukmacherów.

Odpowiedzialność za zablokowanie stron bukmacherów leży na dostawach usług Internetowych, którzy na bieżąco aktualizują listę nielegalnych bukmacherów korzystając ze strony ministerstwa. Każda domena dodana do rejestru powinna być zablokowana przez operatora w przeciągu 48 godzin.

Takie działania budzą wątpliwości natury moralnej – organizacje pozarządowe protestują, uważając, że odbieranie dostępu do określonych stron internetowych to tak naprawdę ograniczanie wolności i łamanie praw człowieka – grożą zaskarżeniem ustawy do Trybunału Praw Człowieka. Fakt jest jednak taki, że niektóre kraje Unii Europejskiej wprowadziły takie ograniczenia, więc rząd w Polsce również wprowadził blokadę dostępu do stron zagranicznych bukmacherów.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej – strony bukmacherów, którzy nie uzyskali zgody na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce są blokowani od 1 lipca 2017 roku.

Jak legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Aby grać legalnie trzeba przede wszystkim korzystać ze stron legalnych bukmacherów (lista legalnych bukmacherów 2018). Grając na stronach bukmacherów zagranicznych – którzy nie uzyskali licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce – nie mamy możliwości dobrowolnego odprowadzenia podatku. Grając na tych stronach jesteśmy z góry skazani na to, że możemy zostać ukarani zgodnie z tym co zostało napisane w punkcie czwartym tego artykułu. Zapraszamy więc do zapoznania się z opisem poszczególnych dostawców zakładów bukmacherskich w Polsce by upewnić, którzy z nich są legalni oraz mieć pewność, że obstawiając nie narażamy się na poważne konsekwencje prawne.

Ewentualnie pozostaje wyjechać za granicę i tam obstawiać zakłady, ale w praktyce może być to trudne. W takim przypadku pamiętajmy, aby wszystko odpowiednio udokumentować. W przypadku kontroli udowodnimy, że nie łamaliśmy prawa (zakazana jest tylko gra na terenie Polski), unikniemy w ten sposób nieprzyjemności.


Komunikat prawny dotyczący legalnych bukmacherów:

Wszystkie firmy o których mowa w powyższym artykule, czyli: E-toto Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., Totolotek S.A, Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o, Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., posiadają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów (numery i daty udzielenia zezwoleń możesz sprawdzić tutaj). Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Legalni bukmacherzy w Polsce 2018 – lista bukmacherów internetowych
4.8 (95%) 80 votes

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Bukoholik napisał(a):

  Czy coś wiadomo na temat zagranicznych bukmacherów? Czy planują wykupić licencję w Polsce, aby ich zakłady były legalne?

 2. Kari90 napisał(a):

  Czy bet-at-home jest legalny? Nie mogę wejść na ich stronę :/

  • Karl napisał(a):

   no to masz odpowiedź w swoim pytaniu….przykro mi ale wspomniana wspaniała 7-emka czeka na Twój depozyt.

  • Bukmacherzy24 napisał(a):

   Niestety, ale bet-at-home został wpisany do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą: hazard.mf.gov.pl – dlatego nie możesz wejść na jego stronę ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *