Legalni Bukmacherzy w Polsce 2019 – aktualna lista

Zakłady bukmacherskie w Polsce przeszły rewolucję po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej. Z polskiego rynku zakładów wzajemnych zniknęli najbardziej popularni bukmacherzy, a zostali jedynie legalni bukmacherzy, czyli firmy posiadające zezwolenie Ministra Finansów (tzw. licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych w Internecie).

Aktualnie mamy 2019 rok i kilkunastu legalnych polskich bukmacherów posiadających ważne zezwolenia na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce (przypomnijmy że w dniu wejścia ustawy było ich zaledwie siedem).

Na obecną chwilę nie wszyscy bukmacherzy w Polsce posiadają działające strony internetowe, ponieważ licencję otrzymali całkiem niedawno i aktualnie pracują nad jej stworzeniem. Poniżej lista legalnych bukmacherów w Polsce i ich aktualne strony internetowe na których można legalnie zawierać zakłady bukmacherskie:

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Bukmacher
Data udzielenia zezwolenia
Numer zezwolenia
fortuna zakłady bukmacherskie logoefortuna.pl

23.10.2012

PS4.6831.22.2017
lvbet zakłady bukmacherskie logolvbet.pl

13.05.2016

PS4.6831.9.2016
etoto zakłady bukmacherskie logoetoto.pl

28.11.2014

15/KLE/2013/17
iforbet zakłady bukmacherskie logoiforbet.pl

04.05.2016

PS4.6831.10.2016
milenium zakłady bukmacherskie logomilenium.pl
16.02.2012

PS4.6831.14.2017
sts zakłady bukmacherskie logosts.pl
21.02.2012

PS4.6831.20.2017
totolotek zakłady bukmacherskie logototolotek.pl
20.06.2013

PS4.6831.8.2018
totalbet zakłady bukmacherskietotalbet.pl
22.03.2018

PS4.6831.15.2017
Pzbuk zakłady bukmacherskiepzbuk.pl
28.06.2018

PS4.6831.26.2017
betfan.pl
29.10.2018

PS4.6831.3.2018
betclic logobetclic.pl
26.09.2018

PS4.6831.11.2017
ewinner.pl30.10.2018PS4.6831.29.2017
typiko.pl28.11.2018PS4.6831.30.2017
trafonline.pl30.11.2018PS4.6831.3.2018
noblebet.pl03.01.2019PS4.6831.28.2017
okbet.pl03.01.2019PS4.6831.28.2017

Powyższa tabela zwiera listę bukmacherów z informacją na temat numeru udzielonego zezwolenia, oraz daty udzielenia zezwolenia zgodnie z ustawą hazardową. Jest to kluczowa informacja, ponieważ to na jej podstawie jesteśmy w stanie zweryfikować u którego z bukmacherów możemy obstawiać bez obawy o kary za grę u nielegalnych bukmacherów.

Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?

Tak, zakłady bukmacherskie w Polsce są dalej legalne, ale pod pewnymi warunkami, o czym poniżej. Jeżeli chodzi o naziemne punkty zakładów bukmacherskich, to w ich przypadku nie ma większego problemu, ponieważ praktycznie każdy oznakowany punkt jest legalny.

Sytuacja komplikuje się w przypadku bukmacherów Internetowych (nie wszyscy bukmacherzy działający online posiadają wymagane zezwolenie). W sieci jest wiele stron które przyjmują zakłady sportowe, natomiast na większość z nich musimy uważać, ponieważ już samo obstawienie zakładu na tych stronach jest nielegalne za co grożą kary finansowe.

Który bukmacher internetowy jest legalny w Polsce?

Mianem legalnego bukmachera mogą pochwalić się wszyscy bukmacherzy, którzy spełniają warunki licencyjne i uzyskali zgodę Ministra Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce.

Polscy bukmacherzy chętnie chwalą się tym na swoich stronach, ale najważniejszym źródłem które prezentuję listę legalnych bukmacherów jest strona ministerstwa finansów pod adresem: podatki.gov.pl

Zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych nadawane jest raz na 6 lat. Po jego uzyskaniu konkretna firma otrzymuje zezwolenie o unikalnym numerze i od tego pory może przyjmować zakłady pod wskazanym adresem strony internetowej:

Lista podmioty na rynku zakładów wzajemnych na stronie ministerstwa: podatki.gov.pl

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Na początku tego artykułu udostępniamy pełną i aktualna, ale skróconą listę legalnych bukmacherów w Polsce, a o konkretnych firmach bukmacherskich szczegółowo piszemy tutaj w artykułach, gdzie znajdziecie dane firmy, kontakt do bukmachera, opinie i inne ważne informację dotyczące poszczególnych polskich bukmacherów:

Jak rozpoznać legalne zakłady bukmacherskie?

Niestety rejestr stron rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą działa słabo. Blokuje on dostęp tylko do części stron nielegalnych bukmacherów. W teorii wchodząc na stronę zagranicznego bukmachera (za grę u którego jesteśmy narażeni na kary finansowe), powinniśmy zostać przekierowani na stronę ministerstwa ostrzegającą, komunikatem: „Strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.”

W praktyce je to bardzo proste do obejścia i spora część bukmacherów którzy nie posiadają licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce, skutecznie wykorzystuje luki, przez co możemy nie mieć świadomości że znajdujemy się an stronie nielegalnego bukmachera.

Zatem jak rozpoznać stronę legalnego bukmachera? Poniżej kilka wskazówek:

 • Strony wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce zawsze znajduję się na domenie .pl
 • W stopce strony znajdziesz bezpośredni komunikat, że bukmacher posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce lub odnośnik do podstrony normującej o przyznanym zezwoleniu
 • Wszyscy legalni bukmacherzy są zobowiązani pobierać 12% podatku od zawartego zakładu, jeżeli przy zawieraniu zakładu bukmacher nie pobiera podatku, bardzo możliwe że nie posiada on zezwolenia na prowadzenie zakładów w Polsce. Wyjątek stanowią tutaj różne akcje promocyjne, ale zazwyczaj są one dosyć dobrze oznaczone.
 • Podczas rejestracji u legalnego bukmachera zostaniemy poproszeni o weryfikację dowodu osobistego lub zostaniemy poinformowani że zakładamy konto tymczasowe u bukmachera i weryfikację będziemy musieli dokonać później (w przeciągu 30 dni, lub przed dokonaniem wypłaty).

Najpewniejszym źródłem informacji jest strona ministerstwa na której znajdziemy zawsze aktualną listę bukmacherów z licencją. Jeżeli strona bukmachera budzi Twoje wątpliwości, lepiej sprawdź czy jej nazwa znajduje się tutaj.

Zgodę na prowadzenie legalnych zakładów bukmacherskich przez internet wydaje Minister Finansów, na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009r.

Ważną cechą, która spełniają bukmacherzy, świadczący usługi na terenie Polski jest pobieranie podatku od każdego zawartego zakładu (należy opłacić 12% podatku). Oprócz tego przy wygranych powyżej 2200 złotych należy opłacić dodatkowe 10% podatku od wygranej. Szczegóły na temat podatków od zakładów bukmacherskich znajdziecie w artykule.

Zagraniczni bukmacherzy bez licencji nie mają możliwości uiszczenia podatku. Zgodnie z polskimi przepisami nie mamy także możliwości odprowadzenia takiego podatku samodzielnie. W celu kontrolowania czy dany użytkownik jest pełnoletni a także w celu sprawdzenia dochodów uzyskiwanych przez gracza (musi mieć w to wgląd Urząd Skarbowy). Ważne jest także to by zapewnić odpowiednią jakość jeśli chodzi o ochronę graczy przed skutkami grania jakim może być uzależnienie od hazardu.

Nowelizacja Ustawy hazardowej z 2017 roku

Po wejściu nowej ustawy hazardowej w 2017 roku, nastąpiło sporo zmian na rynku zakładów bukmacherskich. Od 01.04.2017 roku (dzień wejścia nowelizacji ustawy hazardowej w życie), gracze zadawali sobie pytanie: którzy bukmacherzy są legalni?

Problem w tamtym czasie był dość mocno nagłośniony w mediach, ponieważ rząd groził karami dla graczy obstawiających u nielegalnych bukmacherów, którzy nie płacą podatków w Polsce (czyli nie mają w naszym kraju licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej).

Choć już od wielu lat obstawianie zakładów u bukmacherów bez licencji było i jest nielegalne, dopiero ustawa hazardowa z 2017 spowodowała, że nawet drobni gracze mogą mieć problemy z Urzędem Skarbowym czy też z Izbą Celną (która również zajmuje się ściganiem tego typu wykroczeń). Następstwem tych wydarzeń były spore zmiany na rynku zakładów wzajemnych, dzięki którym do gry weszli polscy bukmacherzy z licencją.

Aktualnie liczba podmiotów które mogą prowadzić zakłady bukmacherskie w Polsce ciągle rośnie i praktycznie każdego roku widzimy na rynku debiut nowego legalnego bukmachera.

Część graczy, rejestrując się na stronach zagranicznych bukmacherów nawet nie zdaje sobie sprawy, że łamie prawo. Niestety nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku przestrzegania go. Aby uświadomić naszych czytelników jak grać by nie łamać przepisów, odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania, które rozwiewają wątpliwości związane z tematem legalności zakładów bukmacherskich w naszym kraju.

Blokada stron nielegalnych bukmacherów

By uniemożliwić polskim graczom, obstawianie zakładów na stronach zagranicznych bukmacherów i tym samym wyegzekwować przestrzeganie przepisów, polski rząd korzystając z nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku zablokował dostęp do stron zagranicznych bukmacherów. Dla użytkowników korzystających z Internetu na terenie Polski strony nielegalnych bukmacherów są zablokowane.

Dla tych, którzy przebywają poza terytorium naszego kraju dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że rząd uniemożliwia lub utrudnia dokonywanie płatności dla zagranicznych bukmacherów.

Odpowiedzialność za zablokowanie stron bukmacherów leży na dostawach usług Internetowych, którzy na bieżąco aktualizują listę nielegalnych bukmacherów korzystając ze strony ministerstwa. Każda domena dodana do rejestru powinna być zablokowana przez operatora w przeciągu 48 godzin.

Takie działania budzą wątpliwości natury moralnej – organizacje pozarządowe protestują, uważając, że odbieranie dostępu do określonych stron internetowych to tak naprawdę ograniczanie wolności i łamanie praw człowieka – grożą zaskarżeniem ustawy do Trybunału Praw Człowieka. Fakt jest jednak taki, że niektóre kraje Unii Europejskiej wprowadziły takie ograniczenia, więc rząd w Polsce również wprowadził blokadę dostępu do stron zagranicznych bukmacherów.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej – strony bukmacherów, którzy nie uzyskali zgody (zezwolenia) na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce są blokowani od 1 lipca 2017 roku. Przy próbie wejścia na stronę jednego z nieplagalnych bukmacherów powinieneś zobaczyć poniższy komunikat:

Kary za grę u nielegalnych bukmacherów

Gra u bukmachera zagranicznego, przebywając na terenie Polski to niestety przestępstwo skarbowe. Zgodnie z art. 107 § 2-3 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.):

Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

art. 107 § 2-3 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.)

W porównaniu do poprzedniej ustawy kara zmalała z 720 stawek dziennych do 120 stawek dziennych, jednak kara dalej może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (wszystko zależy od tego jakie dochody wykazujemy).

Warto wspomnieć że zapis “Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym” oznacza fizyczne przebywanie w granicach Polski, czyli w momencie zawarcia zakładu przebywa w Polsce.

Jak legalnie obstawiać?

Aby obstawiać legalnie, trzeba przede wszystkim korzystać ze stron legalnych bukmacherów (lista legalnych bukmacherów). Grając na stronach bukmacherów zagranicznych – którzy nie uzyskali licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce – nie mamy możliwości dobrowolnego odprowadzenia podatku. Grając na tych stronach jesteśmy z góry skazani na to, że możemy zostać ukarani zgodnie z tym co zostało napisane w punkcie czwartym tego artykułu.

Zalecamy więc do zapoznania się z opisem poszczególnych dostawców zakładów bukmacherskich w Polsce by upewnić, którzy z nich są legalni oraz mieć pewność, że obstawiając nie narażamy się na poważne konsekwencje prawne.

Ewentualnie pozostaje wyjechać za granicę i tam obstawiać zakłady, ale w praktyce może być to trudne. W takim przypadku pamiętajmy, aby wszystko odpowiednio udokumentować. W przypadku kontroli udowodnimy, że nie łamaliśmy prawa (zakazana jest tylko gra na terenie Polski), unikniemy w ten sposób nieprzyjemności.


Komunikat prawny dotyczący legalnych bukmacherów:

Wszystkie firmy o których mowa w powyższym artykule, czyli: E-toto Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., Totolotek S.A, Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o, Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., posiadają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Bukoholik pisze:

  Czy coś wiadomo na temat zagranicznych bukmacherów? Czy planują wykupić licencję w Polsce, aby ich zakłady były legalne?

 2. Kari90 pisze:

  Czy bet-at-home jest legalny? Nie mogę wejść na ich stronę :/

  • Karl pisze:

   no to masz odpowiedź w swoim pytaniu….przykro mi ale wspomniana wspaniała 7-emka czeka na Twój depozyt.

  • Bukmacherzy24 pisze:

   Niestety, ale bet-at-home został wpisany do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą: hazard.mf.gov.pl – dlatego nie możesz wejść na jego stronę ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *