Poniższa lista legalnych bukmacherów (aktualna na 2020 rok), powstała na podstawie informacji dostarczonych z oficjalnej strony ministerstwa finansów. Lista bukmacherów internetowych zawiera:

 • nazwę legalnego bukmachera,
 • numer zezwolenia,
 • datę udzielonego zezwolenia,
 • adres strony internetowej bukmachera.

Odszukanie pełnej listy bukmacherów na stronie ministerstwa nie jest takie proste, dlatego przygotowaliśmy poniższe zestawienie aby ułatwić poszukiwania legalnych bukmacherów w Polsce.

Na obecną chwilę nie wszyscy bukmacherzy w Polsce posiadają działające strony internetowe, ponieważ licencję otrzymali całkiem niedawno i aktualnie pracują nad jej stworzeniem. Poniżej lista legalnych bukmacherów w Polsce i ich aktualne strony internetowe na których można legalnie zawierać zakłady bukmacherskie:

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Tabela zwiera listę bukmacherów z informacją na temat numeru udzielonego zezwolenia, oraz daty udzielenia zezwolenia zgodnie z ustawą hazardową. Jest to kluczowa informacja, ponieważ to na jej podstawie jesteśmy w stanie zweryfikować u którego z bukmacherów możemy obstawiać bez obawy o kary za grę u nielegalnych bukmacherów.

Bukmacher

Adres strony

Numer zezwolenia

Ranking

PS4.6831.22.2017

PS4.6831.20.2017

PS4.6831.8.2018

PS4.6831.9.2016

PS4.6831.3.2018

etoto.pl

15/KLE/2013/17

pzbuk.pl

PS4.6831.26.2017

betclic.pl

PS4.6831.11.2017

totalbet.pl

PS4.6831.15.2017

iforbet.pl

PS4.6831.10.2016

Czy zakłady bukmacherskie w Polsce są legalne?

Tak, zakłady bukmacherskie w Polsce są dalej legalne, ale pod pewnymi warunkami, o czym poniżej. Jeżeli chodzi o naziemne punkty zakładów bukmacherskich, to w ich przypadku nie ma większego problemu, ponieważ praktycznie każdy oznakowany punkt jest legalny.

Sytuacja komplikuje się w przypadku bukmacherów Internetowych (nie wszyscy bukmacherzy działający online posiadają wymagane zezwolenie). W sieci jest wiele stron które przyjmują zakłady sportowe, natomiast na większość z nich musimy uważać, ponieważ już samo obstawienie zakładu na tych stronach jest nielegalne za co grożą kary finansowe.

Ministerstwo finansów stworzyło rejestr stron zakazanych, który ma blokować ruch do stron nielegalnych bukmacherów, ale nie działa on perfekcyjnie, wiec mimo wszystko warto sprawdzać czy dany bukmacher jest legalny.

Który bukmacher internetowy jest legalny w Polsce?

Mianem legalnego bukmachera mogą pochwalić się wszyscy bukmacherzy, którzy spełniają warunki licencyjne, uzyskali zgodę Ministra Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce i znajdują się na liście legalnych bukmacherów opublikowanej na stronie MF.

Polscy bukmacherzy chętnie chwalą się licencją na swoich stronach, ale najważniejszym źródłem które prezentuję listę legalnych bukmacherów jest strona ministerstwa finansów pod adresem: podatki.gov.pl

Zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych nadawane jest raz na 6 lat. Po jego uzyskaniu konkretna firma otrzymuje zezwolenie o unikalnym numerze i od tego pory może przyjmować zakłady pod wskazanym adresem strony internetowej:

Lista podmioty na rynku zakładów wzajemnych na stronie ministerstwa: podatki.gov.pl

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Zakłady bukmacherskie w Polsce przeszły rewolucję po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej. Z polskiego rynku zakładów wzajemnych zniknęli najbardziej popularni bukmacherzy, a zostali jedynie legalni bukmacherzy, czyli firmy posiadające zezwolenie Ministra Finansów (tzw. licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych w Internecie).

Aktualnie mamy 2020 rok i kilkunastu legalnych polskich bukmacherów posiadających ważne zezwolenia na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce (przypomnijmy że w dniu wejścia ustawy było ich zaledwie siedem).

Na początku tego artykułu udostępniamy pełną i aktualna, ale skróconą listę legalnych bukmacherów w Polsce, a o konkretnych firmach bukmacherskich szczegółowo piszemy tutaj w artykułach, gdzie znajdziecie dane firmy, kontakt do bukmachera, opinie i inne ważne informację dotyczące poszczególnych polskich bukmacherów:

Jak rozpoznać legalne zakłady bukmacherskie?

Niestety rejestr stron rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą działa słabo. Blokuje on dostęp tylko do części stron nielegalnych bukmacherów. W teorii wchodząc na stronę zagranicznego bukmachera (za grę u którego jesteśmy narażeni na kary finansowe), powinniśmy zostać przekierowani na stronę ministerstwa ostrzegającą, komunikatem: „Strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.”

W praktyce je to bardzo proste do obejścia i spora część bukmacherów którzy nie posiadają licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce, skutecznie wykorzystuje luki, przez co możemy nie mieć świadomości że znajdujemy się an stronie nielegalnego bukmachera.

Zatem jak rozpoznać stronę legalnego bukmachera? Poniżej kilka wskazówek:

 • Strony wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce zawsze znajduję się na domenie .pl
 • W stopce strony znajdziesz bezpośredni komunikat, że bukmacher posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce lub odnośnik do podstrony normującej o przyznanym zezwoleniu
 • Wszyscy legalni bukmacherzy są zobowiązani pobierać 12% podatku od zawartego zakładu, jeżeli przy zawieraniu zakładu bukmacher nie pobiera podatku, bardzo możliwe że nie posiada on zezwolenia na prowadzenie zakładów w Polsce. Wyjątek stanowią tutaj różne akcje promocyjne, ale zazwyczaj są one dosyć dobrze oznaczone.
 • Podczas rejestracji u legalnego bukmachera zostaniemy poproszeni o weryfikację dowodu osobistego lub zostaniemy poinformowani że zakładamy konto tymczasowe u bukmachera i weryfikację będziemy musieli dokonać później (w przeciągu 30 dni, lub przed dokonaniem wypłaty).

Najpewniejszym źródłem informacji jest strona ministerstwa na której znajdziemy zawsze aktualną listę bukmacherów z licencją. Jeżeli strona bukmachera budzi Twoje wątpliwości, lepiej sprawdź czy jej nazwa znajduje się tutaj.

Zgodę na prowadzenie legalnych zakładów bukmacherskich przez internet wydaje Minister Finansów, na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009r.

Ważną cechą, która spełniają bukmacherzy, świadczący usługi na terenie Polski jest pobieranie podatku od każdego zawartego zakładu (należy opłacić 12% podatku). Oprócz tego przy wygranych powyżej 2200 złotych należy opłacić dodatkowe 10% podatku od wygranej. Szczegóły na temat podatków od zakładów bukmacherskich znajdziecie w artykule.

Zagraniczni bukmacherzy bez licencji nie mają możliwości uiszczenia podatku. Zgodnie z polskimi przepisami nie mamy także możliwości odprowadzenia takiego podatku samodzielnie. W celu kontrolowania czy dany użytkownik jest pełnoletni a także w celu sprawdzenia dochodów uzyskiwanych przez gracza (musi mieć w to wgląd Urząd Skarbowy). Ważne jest także to by zapewnić odpowiednią jakość jeśli chodzi o ochronę graczy przed skutkami grania jakim może być uzależnienie od hazardu.

Blokada stron z listy nielegalnych bukmacherów

By uniemożliwić polskim graczom, obstawianie zakładów na stronach zagranicznych bukmacherów i tym samym wyegzekwować przestrzeganie przepisów, polski rząd korzystając z nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku zablokował dostęp do stron zagranicznych bukmacherów. Dla użytkowników korzystających z Internetu na terenie Polski strony nielegalnych bukmacherów są zablokowane.

Dla tych, którzy przebywają poza terytorium naszego kraju dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że rząd uniemożliwia lub utrudnia dokonywanie płatności dla zagranicznych bukmacherów.

Odpowiedzialność za zablokowanie stron bukmacherów leży na dostawach usług Internetowych, którzy na bieżąco aktualizują listę nielegalnych bukmacherów korzystając ze strony ministerstwa. Każda domena dodana do rejestru powinna być zablokowana przez operatora w przeciągu 48 godzin.

Takie działania budzą wątpliwości natury moralnej – organizacje pozarządowe protestują, uważając, że odbieranie dostępu do określonych stron internetowych to tak naprawdę ograniczanie wolności i łamanie praw człowieka – grożą zaskarżeniem ustawy do Trybunału Praw Człowieka. Fakt jest jednak taki, że niektóre kraje Unii Europejskiej wprowadziły takie ograniczenia, więc rząd w Polsce również wprowadził blokadę dostępu do stron zagranicznych bukmacherów.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej – strony bukmacherów, którzy nie uzyskali zgody (zezwolenia) na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce są blokowani od 1 lipca 2017 roku. Przy próbie wejścia na stronę jednego z nieplagalnych bukmacherów powinieneś zobaczyć poniższy komunikat:

Kary za grę u nielegalnych bukmacherów

Gra u bukmachera zagranicznego, przebywając na terenie Polski to niestety przestępstwo skarbowe. Zgodnie z art. 107 § 2-3 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.):

Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

art. 107 § 2-3 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.)

W porównaniu do poprzedniej ustawy kara zmalała z 720 stawek dziennych do 120 stawek dziennych, jednak kara dalej może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (wszystko zależy od tego jakie dochody wykazujemy).

Warto wspomnieć że zapis “Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym” oznacza fizyczne przebywanie w granicach Polski, czyli w momencie zawarcia zakładu przebywa w Polsce.

Jak legalnie obstawiać?

Aby obstawiać legalnie, trzeba przede wszystkim korzystać ze stron legalnych bukmacherów (lista legalnych bukmacherów). Grając na stronach bukmacherów zagranicznych – którzy nie uzyskali licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce – nie mamy możliwości dobrowolnego odprowadzenia podatku. Grając na tych stronach jesteśmy z góry skazani na to, że możemy zostać ukarani zgodnie z tym co zostało napisane w punkcie czwartym tego artykułu.

Zalecamy więc do zapoznania się z opisem poszczególnych dostawców zakładów bukmacherskich w Polsce by upewnić, którzy z nich są legalni oraz mieć pewność, że obstawiając nie narażamy się na poważne konsekwencje prawne.

Ewentualnie pozostaje wyjechać za granicę i tam obstawiać zakłady, ale w praktyce może być to trudne. W takim przypadku pamiętajmy, aby wszystko odpowiednio udokumentować. W przypadku kontroli udowodnimy, że nie łamaliśmy prawa (zakazana jest tylko gra na terenie Polski), unikniemy w ten sposób nieprzyjemności.


Komunikat prawny dotyczący legalnych bukmacherów:

Wszystkie firmy o których mowa w powyższym artykule, czyli: E-toto Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., Totolotek S.A, Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o, Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., posiadają zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

6 thoughts on “Lista legalnych bukmacherów w Polsce 2020”

 1. Czy coś wiadomo na temat zagranicznych bukmacherów? Czy planują wykupić licencję w Polsce, aby ich zakłady były legalne?

  1. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że o licencje ubiegają się aktualnie 2 firmy bykmacherski – jedna z rynku poskiego i jedna zagraniczna

  1. Niestety, ale bet-at-home został wpisany do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą: hazard.mf.gov.pl – dlatego nie możesz wejść na jego stronę ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *