Bukmacherzy bez podatku to temat popularny w ostatnich 2 latach wśród sporej ilości graczy. Jeszcze przed 2017 rokiem dla większości użytkowników stron z zakładami bukmacherskimi ten temat był obcy – wszystkim wydawało się, że gra na stronach bukmacherskich bez podatku jest czymś oczywistym. Niestety po wprowadzeniu ustawy hazardowej (czy też antyhazardowej) rynek zakładów bukmacherskich w Polsce bardzo się zmienił.

Od tego czasu w Polsce przestali być dostępni bukmacherzy zagraniczni. Polscy bukmacherzy, którzy dostali licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w Polsce są zobowiązani do płacenia podatków od wszystkich zakładów bukmacherskich. Wygląda na to, że jeśli obecna ustawa o grach hazardowych nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie nie będzie możliwości legalnej gry u bukmacherów bez podatku. Wszyscy bukmacherzy, którzy chcą starać się o licencję na prowadzenie działalności w zakresie przyjmowania zakładów bukmacherskich muszą być zarejestrowani w Polsce a tym samym będą zobowiązani do płacenia podatków.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnym prawem legalny bukmacher jest zobowiązany do odprowadzenia w imieniu gracza podatku w wysokości 12% od każdego zakładu. Dodatkowo w przypadku gdy wygrana będzie większa niż 2280 złotych – trzeba zapłacić od niej jeszcze 10 procent podatku dochodowego.

Jak legalnie grać bez podatku

Jak widać obciążenia podatkowe przy zakładach bukmacherskich są całkiem wysokie, a gracze który dobrze pamiętają okres przed ustawą hazardową bardzo martwią się, że rentowność ich gry jest znacznie mniejsza. Choć wielu bukmacherów z zagranicy próbuje omijać zakaz oferowania zakładów w Polsce (oraz rejestr stron zakazanych), to trzeba pamiętać, że gra u nich jest mimo wszystko nielegalna i zagrożona karą. Całe szczęście z pomocą przychodzą nam legalni bukmacherzy, którzy regularnie na określonych zasadach oferują „grę bez podatku”.

Jak to możliwe? Otóż w praktyce podatek tak naprawdę i tak należy zapłacić, przy czym gdy korzystamy z promocji to firma bukmacherska opłaca ten podatek za nas. My nie musimy się nim martwić więc gramy tak jak mogliśmy to robić u zagranicznych, aktualnie nielegalnych bukmacherów. Korzystając z oferowanych przez bukmacherów “happy hours”, możemy znacznie zwiększyć opłacalność granych przez nas zakładów.

Lista bukmacherów bez podatku

Najwięksi obecni na polskim rynku bukmacherzy od jakiegoś czasu regularnie oferują czasowe happy hours w ramach, których możliwa jest gra bez podatku (czy też po prostu gra gdzie bukmacher powiększa naszą wygraną tak byśmy podatku nie odczuli). Gdzie zatem możemy skorzystać z tego typu ofert promocyjnych? U jakich bukmacherów zagramy „bez podatku”?

Happy hours +14% na eFortuna

Jedną z ciekawszych ofert na grę bez podatku na polskim rynku są “happy hours” na eFortuna.pl. Oferta ta ważna jest tylko w przypadku gdy chcemy obstawiać zdarzenia w dzień piłkarskiej Ligi Mistrzów. Aby skorzystać z oferty należy także zagrać w dzień, w którym odbywają się rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów (czyli we wtorki i środy). Oferta ważna jest tuż przed rozpoczęciem pierwszego meczu LM przez jedną godzinę. Z racji faktu, że od tego sezonu pierwsze mecze rozpoczynają się już o 18.55, oferta jest ważna od godziny 17 do 18. Poza tym, że oferta jest mocno ograniczona czasowo, nie ma większych warunków, które trzeba spełnić aby z niej skorzystać.

Możemy zagrać dowolne wybrane z oferty zdarzenia (nie muszą to być zdarzenia z Ligi Mistrzów), nie możemy jedynie grać zdarzeń z oferty Wirtualnych Sportów. Dodatkowo na kuponie nie mogą znaleźć się także zdarzenia z Superoferty, Hitu Dnia a także nie można skorzystać z Zakładu Bezpiecznego. Kupon powinien składać się z dowolnych zdarzeń, minimalna stawka natomiast nie może wynosić mniej niż 20 złotych. Pamiętajmy, że w przypadku kuponów tego typu nie możemy skorzystać z wcześniejszej wypłaty – „Early Cash Out”. Happy hours w Fortunie są bez wątpienia bardzo ciekawe i warto z nich skorzystać.

happy hours na efortuna

Choć aktualnie w ofercie Fortuny jest możliwość grania zakładów bez podatku tylko w dni kiedy odbywa się Liga Mistrzów, warto sprawdzać stronę Fortuny w poszukiwaniu aktualizacji i ewentualnych zmian. Jeszcze w poprzedniej edycji Fortuna wprowadziła podobną możliwość z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej – możemy więc spodziewać się, że ta oferta będzie jeszcze ewaluować.

Gram grubo w totolotek

Również Totolotek.pl zdecydował się na przygotowanie możliwości w ramach, której możemy zagrać nasz kupon bez podatku. Tym razem w przeciwieństwie do innych przedstawionych bukmacherów, oferta nie jest ograniczona czasowo. Możemy z niej skorzystać z w dowolnym momencie pod warunkiem, że „zagramy grubo”. Co to w praktyce oznacza?

Totolotek próbuje zachęcić nas do tego byśmy zagrali kupony za większą stawkę – w tym przypadku premiuje zakłady zawarte za więcej niż 100 złotych. Dodatkowo kurs kuponu nie może być niższy niż 2.0 a wśród zdarzeń nie może znaleźć się żadne o kursie niższym niż 1.06. Na obstawionym przez nas kuponie, powinno znaleźć się także przynajmniej jedno zdarzenie z oferty Toto-Mix lub Live. W przypadku gdy wszystkie warunki zostaną spełnione do naszego kuponu zostanie dodane wirtualne zdarzenie powodujące, że nie odczujemy konieczności płacenia podatku.

Ta możliwość przeznaczona jest jak widać przede wszystkim dla graczy, którzy od czasu do czasu obstawiają zakłady za wyższe stawki. Nie każdy może pozwolić sobie na stawianie kuponów za 100 złotych, jeśli ktoś jednak to robi – może warto zrobić to nie odczuwając podatku i skorzystać z „Gram grubo” organizowanej przez totolotka.

Środa bez podatku w Forbet

Podobną ofertę przygotował także inny znany legalny bukmacher – Forbet. Co ważne oferta tego bukmachera, również jest skonstruowana w ten sposób, że dokładnie wiemy kiedy powinniśmy zagrać by było to bardziej opłacalne. Jako dzień możliwości zwrotu podatku bukmacher wybrał środę.

Aby skorzystać z promocji musimy:

  • obstawić kupon typu AKO,
  • kupon musi zawierać minimum 3 zdarzenia,
  • każde zdarzenie musi mieć kurs minimum 1.30.

Aby skorzystać z promocji nie trzeba robić nic więcej – w środzie bez podatku biorą udział wszystkie kupony zagrane w środę i spełniające warunki minimalnego kurs/ilości zdarzeń. Jedynym ograniczeniem jest to, że w promocji nie biorą kupony zawarte z konta bonusowego. Przed skorzystaniem z gry bez podatku warto jeszcze na stronie bukmachera upewnić się, że możliwość nadal jest aktualna i nie została zakończona przez bukmachera. Firma Forbet (www.iforbet.pl) w regulaminie zastrzegła sobie, że może zakończyć promocję w dowolnym momencie bez podawania powodu.

Graj bez podatku – inne możliwości

U bukmacherów w Polsce pojawiają się oferty pod chwytliwym hasłem „Graj bez podatku” Wymienione dotychczas możliwości to regularne, trwające dłużej oferty. Często związane są one na przykład z grą poprzez aplikację mobilną, która jest dostępna po wcześniejszym zarejestrowaniu się u bukmachera. Bukmacherzy chcą zachęcić do instalacji i korzystania z aplikacji na telefon – oferują w niej właśnie zakłady bez podatku by więcej graczy korzystało z aplikacji. Warto więc sprawdzać na stronie bukmacherów czy za obstawianie przez aplikację mobilną przysługują dodatkowe profity. Pamiętajmy jednak także o tym, by przed skorzystaniem dokładnie zapoznać się z warunkami i regulaminem poszczególnych ofert.

Gra bez podatku – podsumowanie

Jak widać, mimo że zgodnie z prawem nie jest możliwa gra bez podatku, na polskim rynku znalazło się kilka ofert, które umożliwiają nam grę w ten sposób byśmy nie odczuli konieczności opłacania 12% podatku od każdego zagranego kuponu. Bukmacherzy chcąc zachęcić graczy do korzystania z ich oferty regularnie przygotowują tego typu możliwości – warto więc sprawdzać na ich stronie i być na bieżąco by zawsze grać tam gdzie jest to najbardziej opłacalne.

Pamiętajmy także o tym, że w praktyce podatek i tak jest opłacony (państwo nie traci) natomiast podatek płaci po prostu bukmacher. Dodatkowym obostrzeniem jest również fakt, że większość promocji obejmuje jedynie podatek w wysokości 12% od każdego kuponu, w przypadku gdy nasza wygrana będzie wyższa niż 2280 będziemy musieli i tak zapłacić podatek w wysokości 10 procent wygranej. Mimo tego oferty polskich legalnych bukmacherów na grę bez podatku są warte uwagi – podobnie jak to było wcześniej u zagranicznych (aktualnie nielegalnych) bukmacherów.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *