csgo betowanie

Obstawianie meczy CS GO ze względu na dynamicznie rosnący rynek e-sportu, staje się coraz bardziej popularnym tematem, a w 2020 roku jeszcze za pewne wzrośnie. Nawet osoby nie związane z branżą gier, są w stanie wymienić takie tytuły jak Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), League of Legends czy Dota 2, które są przedmiotem zainteresowania popularnych bukmacherów w Polsce.

Rozgrywki CS:GO przekonują do siebie także typerów, a śledzenie poczynań najlepszych graczy na świecie przynosi mnóstwo emocji, czasem nawet więcej niż tradycyjne sporty. Mimo popularności gry, to nie takie oczywiste gdzie obstawiać mecze CS:GO, dlatego warto omówić ten temat, bo wielu graczy nie zdaje sobie sprawy że grożą im kary za obstawianie na większości stron do tak zwanego betowania.

Okazuje się, że możliwość betowania meczy CS:GO znajdziemy u kilku kluczowych legalnych bukmacherów w Polsce. Szczególnie wtedy, kiedy rozgrywany jest jakiś większy turniej.

Tutaj znajdziecie strony do obstawiania meczy cs go. Jeżeli chcesz obstawiać mecze CS:GO skinami – lepiej to przeczytaj: betowanie skinami CS:GO – aktualna sytuacja

Gdzie obstawiać mecze CS:GO w 2020 roku – strony do betowania

Lista stron do obstawiania CS GO znacznie zmieniła się na przełomie ostatnich lat, głównie ze względu na aktualizacje prawa związanego z hazardem (wg opinii części prawników: obstawianie skinów jest hazardem, więc musimy się w tym liczyć), a w 2019 roku hazard w internecie jest możliwy tylko na stronach legalnych bukmacherów w Polsce.

Dobra wiadomość jest taka, że mecze CS:GO możemy obstawiać u większości legalnych polskich bukmacherów. Wybrani bukmacherzy dostrzegli potencjał w tej branży i stworzyli dedykowane sekcje zakładów na e-sport, w tym CS:GO, a sama oferta staje się z czasem coraz bardziej obszerna.

Sekcja zakładów CS:GO na efortuna.pl

Poniżej lista stron internetowych gdzie można obstawiać mecze CS:GO w 2019 roku, bez obawy o kary (betowanie na nielegalnych stronach jest karane w Polsce).

Strony do obstawiania meczy CS GO

W Polsce mamy aktualnie kilkunastu legalnych bukmacherów, ale nie wszyscy mogą pochwalić się ofertą na mecze Counter Strike Global Offensive. Poniżej lista wszystkich bukmacherów którzy oferują możliwość betowania meczy CS:GO, z krótką charakterystyką każdego z bukmacherów:

CS:GO na eFortuna.pl

eFortuna.pl – Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zakładów bukmacherskich do obstawiania meczy cs go w Polsce. Bukmacher oferuje swoim graczom wysokie kursy, a także dużą ilość meczy cs-a do betowania. Warto wspomnieć że po rejestracji otrzymamy 2800 punktów o wartości 20zł które możemy wykorzystać na obstawienie dowolnego meczu (oferta powitalna jest dostępna tylko dla nowych graczy).

oferta obstawiania meczy cs go na efortuna
Ofertę na mecze CS:GO znajdziemy w zakładce po prawej stronie: “Esport CS:GO”

Oferta Fortuny na mecze CS:GO to nie tylko wynik meczu, ale również na takie zdarzenia jak:

  • zwycięzca 1.mapy,
  • zwycięzca 2.mapy,
  • dokładny wynik,
  • która drużyna wygra przynajmniej jedną mapę,
  • handicap,
  • ilość stoczonych rund.

Podsumowując: oferta meczy CS GO na efortuna.pl jest dosyć bogata, a zakłady możemy zawierać również na zdarzenia pobocznie oprócz zwycięzcy meczu.


STS i Counter Strike Global Offensive

STS to bukmacher, który posiada największe udziały w rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Oprócz podstawowej działalności, STS jest mocno zainteresowany promocją e-sportu. Przypomnijmy tylko, że STS został sponsorem finału ESL Mistrzostw Polski w CS:GO.

Bukmacher oferuje nam jedną z najlepszych ofert obstawiania meczy CS:GO w Polsce (link do oferty cs go). Podobnie jak w Fortunie, STS oferuje freebet – 25zł, aby go otrzymać należy skorzystać z kodu “pewne25” podczas rejestracji).

oferta Counter Strike na STS
zakładka Counter Strike i Bonus esportowy na STS.pl

LvBET

LvBet to kolejny z legalnych bukmacherów, który mocno stawia na wydarzenia z kategorii esportu, a w szczególności CS:GO. Jeśli chodzi o esport – na lvbet.pl znajdziemy zakłady na: Counter Strike, League of legends, Dota 2, Starcraft, Overwatch, Call of duty, King of glory.

CS:GO na lvbet
Zakładka Counter Strike na lvbet.pl

Lvbet oferuje Swoim graczom bardzo bogatą ofertę (największą na polskim rynku), a także liczne promocje związane z rynkiem esportu. Jeśli chodzi o mecze CS:GO – bukmacher posiada jedne z najlepszych kursów wśród polskich bukmacherów. Lvbet co jakiś czas oferuje swoim graczom promocje w postaci freebetów na e-sportowe rozgrywki: freebet 20zł – link.

wydarzenia csgo na lvbet

Na lvbet.pl znajdziemy zakłady na zwycięzce meczu i zwycięzce mapy. Przed obstawieniem zakładu warto odwiedzić aktualną ofertę, ponieważ bukmacher dosyć często organizuje dodatkowe nagrody za obstawianie wydarzeń meczy CS:GO.


ETOTO

eTOTO (www: etoto.pl) – posiada na swojej stronie sporo dostępnych turniejów, a także wysokie kursy. Bukmacher oferuje mnóstwo różnych rodzajów zakładów, nie tylko na zwycięzcę, ale także zakłady na ilość map, handicapy, czy najlepszych graczy.


PZbuk

Na stronie pzbuk.pl również znajdziemy zakłady na mecze Counter Strike. Pzbuk jest mniej znanym, ale co najważniejsze jednym z legalnych bukmacherów, wiec bez problemu możemy zawierać zakłady.

Jeżeli chodzi o esport i CS:GO – odpowiednią zakładkę znajdziemy wśród wydarzeń sportowych czyli w zakładce Zakłady > E-sport. Trzeba przyznać że szata graficzna Pzbuk jest całkiem miła dla oka, ale zawierać również sporo wydarzeń na które możemy zawierać zakłady:

csgo na pzbuk

Oprócz najpopularniejszego Counter-Strike: Global Offensive, na Pzbuk możemy obstawiać: League Of Legends i DOTA. Liczba dostępnych wydarzeń jest przyzwoita, a rodzaje możliwych zakładów do zawarcia to:

  • kto wygra mecz,
  • handicap,
  • kto wygra 1 mapę,
  • kto wygra 2 mapę,
zakłady na mecze csgo
Typy zakładów na pzbuk.pl

Betowanie skinami CS:GO – aktualna sytuacja

Jeżeli szukasz informacji na temat obstawiania meczy CSGO skinami, to nie mamy dobrych wiadomości. Od pewnego czasu jest to zabronione ze względu na łamanie ustawy hazardowej (a konkretnie nowelizacji ustawy hazardowej: więcej o ustawie na stronie sejmu). Z tego powodu wiele stron zajmujących się wcześniej obstawianiem skinami zniknęły z sieci lub zmieniły sposób działania. Przykładem takiej sytuacji jest strona sniper13 która w przeszłości była często polecana na forach internetowych. Aktualnie na ich stronie znajdziemy komunikat informujący że widget prezentowany na stronie nie należy do sniper13.pl i że nie odpowiadają za jego działanie (czyli cała odpowiedzialność spada na gracza)

Z kolei csgolounge.com aktualnie dostępny jest tylko w języku rosyjskim, aby odciąć się od całego rynku europejskiego i oferować obstawianie skinów jedynie w Rosji, gdzie prawo jest bardziej liberalne w tym temacie.

Podobnych sytuacji możemy napotkać więcej – świadczy to o tym że strony do betowania skinami CS:GO nie chcą odpowiadać za swoje działania a cała odpowiedzialność zrzucają na użytkownika. Co w praktyce może oznaczać że jeżeli ktoś udowodni że obstawiałeś skinami na nielegalnych stronach – możesz ponieść karę (wysokość kar za obstawianie meczy CS:GO na nielegalnych stronach).

Co grozi za obstawianie meczy skinami meczy CS:GO?

Tutaj podstawą prawną jest zapis z art. 107 § 2 kodeksu karno skarbowego

Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Złamanie powyższego przepisu jest wykroczeniem, ale w praktyce oznacza wysokie kary finansowe (zależne od poziomu zarobków i decyzji sędziego).

W praktyce taki wyrok może zaczynać się od kary kilku tysięcy złotych wzwyż.

Gdzie sprawdzać statystyki drużyn CS:GO

Internet jest pełen stron, na których możemy sprawdzić statystyki drużyn CS:GO. Jedną z podstawowych stron jest wikia. Znajdziemy na niej historię każdej liczącej się w branży drużyny, listę jej sukcesów, a także różnego rodzaju rankingi, na podstawie, których można ocenić formę danej drużyny.

Na głównej stronie wiki CS:GO znajdziemy również informacje o nadchodzących turniejach i wszystkich ważnych informacjach dotyczących gry CS:GO.  Ta strona może okazać się bardzo cennym źródłem informacji, gdyż wiedząc np. że dany gracz lubi grać konkretną bronią, której właśnie obniżono statystyki, można pokusić się o obstawienie na drużynę przeciwną, nawet jeśli nie jest ona faworytem.

Drugą stroną, którą powinien znać każdy obstawiający CS:GO, jest https://www.hltv.org. HLTV to kompendium wiedzy o CS:GO. Znajdziemy na niej właściwie wszystko. Historię meczów na turniejach, szczegółowe statystyki graczy, informacje o drużynach, a nawet porównanie kursów bukmacherskich i analizę konkretnych spotkań, wraz z głosowaniami ekspertów i społeczności na to, jak skończy się dany mecz. Nie zabraknie tu również różnych ploteczek z branży, które czasami mogą okazać się kluczowe przy obstawianiu. Jeśli tylko chcemy poważnie potraktować obstawianie CS:GO, to strona ta jest po prostu obowiązkowa.

Obstawianie CS:GO – podstawowe zasady gry (dla początkujących)

W meczu CS:GO bierze udział w sumie 10 graczy, podzielonych na dwie drużyny po 5 zawodników. Każdy mecz składa się z 30 rund. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza wygra 16 rund. Oznacza to, że każde spotkanie może skończyć się wynikiem od 16-0 do 16-14. W grach turniejowych nie ma możliwości remisu. W przypadku zakończenia spotkania wynikiem 15-15, przeprowadzana jest dogrywka, która trwa 6 rund. Wygrywa w niej drużyna, która jako pierwsza wygra 4 rundy.

Na początku meczu zawodnicy trafiają do jednej z drużyn – terrorystów lub antyterrorystów. Po 15 rundach następuje zmiana stron i drużyny zamieniają się miejscami. Jest to jeden z ważniejszych momentów meczu, gdyż mapy nigdy nie są idealnie zbalansowane i bardzo często drużyna, która trafi do lepszego teamu na początku spotkania, ma większe szanse na zwycięstwo.

Terroryści mogą wygrać na dwa sposoby. Muszą zabić w danej rundzie wszystkich przeciwników lub podłożyć i zdetonować bombę na jednym z tzw. bombsite (każda mapa ma dwa takie miejsca). Bomba eksploduje po 45 sekundach od podłożenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podłożyć bombę, po czym zabić wszystkich wrogów, gdyż to pozwoli zarobić najwięcej pieniędzy.

Antyterroryści natomiast, muszą zabić wszystkich terrorystów zanim Ci podłożą bombę, albo rozbroić bombę zanim wybuchnie. Rozbrajanie trwa 10 sekund bez zestawu do rozbrajania lub 5 z zakupionym zestawem. Antyterroryści są także zwycięzcami jeśli do końca trwania rundy przeżyje choć jeden z nich, a bomba nie zostanie podłożona.

W CS:GO bardzo ważna jest ekonomia i odpowiednie zarządzanie finansami. Na początku każdej rundy każdy gracz kupuje sobie broń i wyposażenie za pieniądze zarobione w poprzednich rozgrywkach. Na początku kasy jest niewiele, więc pierwsza runda w grze oraz pierwsza runda po zmianie stron są nazywane “pistoletówkami”, ze względu na to, ze gracze mają przy sobie tylko pistolety i noże.

To ile pieniędzy mają poszczególne zespoły, zależy od tego jak potoczy się gra. Pieniądze otrzymuje się za zwycięstwo w rundzie oraz za każde zabicie. Drużyna przegrana również otrzymuje kasę, jednak jest jej dużo mniej. Z tego powodu dopiero po kilku rundach przegrywający mają odpowiednią ilość pieniędzy, by w pełni się wyposażyć. Maksymalna ilość pieniędzy, którą może posiadać zawodnik to 16 tysięcy dolarów. Podstawowe wyposażenie, czyli kamizelka i dobra broń oraz granaty to wydatek około 4-6 tysięcy dolarów. Wyposażenie przechodzi pomiędzy rundami jeśli zawodnik nie zginie, więc można w ten sposób zaoszczędzić.

Właśnie z powodu tych pieniędzy, tak ważna jest odpowiednia taktyka w grze. Czasem lepiej jest przegrać parę rund pod rząd, by móc w kolejnej pozwolić sobie na pełne wyposażenie.

Obstawiając CS:GO musimy uzbroić się w cierpliwość i wpierw pooglądać kilkanaście meczy, żeby zapoznać się z zasadami, mapami oraz drużynami i graczami. Strony na których znajdują się informacje i statystyki, zostały podane wyżej. W Internecie znajdziemy także wiele livestreamów czy nagrań z polskim komentarzem, dzięki któremu lepiej poznamy tę trudną grę. Szukając nagrań czy streamów patrzmy czy w tytule znajduje się słowo IEM, Major, Minor, bądź ESL. Największe turnieje w branży to najlepsze miejsce na poznanie gry.


FAQ – obstawianie meczy CS:GO

Czy obstawianie meczy CS:GO jest legalne w Polsce?

Tak po warunkiem że mecze obstawiamy u legalnych bukmacherów w Polsce, którzy posiadają licencję na przyjmowanie zakładów wzajemnych. Lista stron do obawiania meczy CS:GO prezentuje wszystkie

Na których stronach można obstawiać mecze CS:GO?

W naszym kraju mamy kilkunastu legalnych bukmacherów, ale nie wszyscy przyjmują zakłady na mecze Counter Strike. Aby sprawdzić czy obstawianie na konkretnej stronie jest legalne przejrzyj listę legalnych podmiotów.

Gdzie obstawić zakłady bukmacherskie na mecze CS:GO?

Zakłady na wydarzenia Counter strike znajdziemy zazwyczaj w zakładce eSport na stronie legalnych bukmacherów. Przejdź na listę stron do obstawiania meczy CS:GO w Polsce, aby sprawdzić którzy bukmacherzy przyjmują zakłady na mecze CS:GO.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *