cashout

Cash-out to jedna z najbardziej pożądanych funkcji bukmacherskich. Czym dokładnie jest, jak z niej skorzystać i czy warto w ogóle interesować się tą opcją? Przyjrzyjmy się temu dokładniej. 

Co to jest cash-out?

Cash-out to nic innego jak możliwość wycofania się z zakładu i odzyskania części zainwestowanej gotówki (przed rozpoczęciem wszystkich meczów) lub nawet wyjścia z niego z zyskiem. Nie należy jednak mylić pojęcia zamykania zakładu z anulowaniem zakładu. Ta druga opcja pozwala na wycofanie się z kuponu bez żadnych strat, niezależnie od ruchu kursów zakładu, który się obstawiło. Zamykanie zakładu jest natomiast zależne od kursu zakładu, który mamy na kuponie. Z tego powodu cash-out może być zarówno przekleństwem jak i doskonałym wyborem. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji

Cash-out niewątpliwie ma swoje zalety. Jedną z nich jest możliwość kontrolowania pieniędzy włożonych w kupon. Nie oszukujmy się, nie da się przewidzieć wszystkiego. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy postawiony długi kupon, na którym wszystkie mecze okazały się trafione, a od wygranej dzieli nas tylko jedno, wieczorne spotkanie. Kursy dają podobne szanse obu drużynom, ale zespół na który postawiłeś ma w swoim składzie ogromną gwiazdę, która daje im sporą przewagę. Czytasz wiadomości, szykujesz się na mecz i nagle widzisz przerażający nagłówek, że gwiazdor poślizgnął się pod prysznicem przed meczem i skręcił kostkę, przez co na pewno nie wystąpi w spotkaniu. Szanse na zwycięstwo drużyny znacząco zmalały, więc siadasz przed komputer i patrzysz co możesz jeszcze zrobić. Uff jest opcja wycofania się z zakładu. Co prawda zamiast 2 tysięcy wygrasz tylko 500 zł, ale w najgorszym przypadku mógłbyś stracić całą stawkę. Decydujesz się na cash-out i cieszysz się z gotówki na swoim koncie. Drużyna, którą obstawiłeś oczywiście przegrywa, gdyż nie ma kto strzelać bramek, a my zamiast stracić 50 zł, jesteśmy 500 zł do przodu. 

Oczywiście sport jest nieprzewidywalny i obstawiona drużyna zawsze może wygrać, a my będziemy pluć sobie w brodę przez to, że zdecydowaliśmy się skorzystać z opcji cash-out

Cash-out może być także korzystny w przypadku, gdy pomylimy się na kuponie i będziemy chcieli wycofać swój zakład przed rozpoczęciem meczu. Oczywiście wyjdziemy wtedy z małą stratą, ale za to nie stracimy wszystkich postawionych pieniędzy. 

Kiedy można skorzystać z opcji cash-out?

Możliwość korzystania z opcji cash-out jest obłożona kilkoma warunkami:

  • żadne z postawionych zdarzeń nie może być rozliczone jako przegrane
  • nierozstrzygnięte spotkania muszą znajdować się w ofercie
  • kwota wypłaty przy pomocy  opcji cash-out musi być wyższa niż kwota stawki na kuponie

Oznacza to, że z opcji wcześniejszego zamknięcia zakładu możemy skorzystać wtedy, gdy na naszym kuponie znajduje się już kilka wygranych spotkań, ale obawiamy się, że ostatni mecz, który jeszcze się nie rozpoczął, może okazać się przegrany. 

Dlaczego czasem cash-out nie jest dostępny?

Zdarza się, że opcja cash-out nie jest w danej chwili dostępna. Czym jest to spowodowane?

Przede wszystkim, bukmacherzy mogą zaoferować zamknięcie kuponu, tylko wtedy, gdy wszystkie mecze znajdują się nadal w ofercie. Jeśli opcja wcześniejszego zamknięcia kuponu jest niedostępna, może to oznaczać, np. że jedno ze spotkań na kuponie ma obecnie zablokowane zakłady (zdarza się to niezwykle często, zwłaszcza, gdy spotkanie toczy się na żywo).

Ustawa hazardowa mówi także, że wygrana w zakładzie wzajemnym musi być wyższa niż stawka. Z tego powodu nie ma opcji zmniejszenia przegranej, gdy mecz już się rozpoczął. 

Ostatnim, ale najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że jeśli w danej chwili nie można zamknąć kuponu to znak, że jest to nieopłacalne dla bukmachera. Cały system jest kontrolowany przez skomplikowane algorytmy, które przeliczają prawdopodobieństwo trafienia kuponu. Jeśli postawiliśmy kupon na 5 spotkań, 4 z nich okazały się trafione, to możemy bez problemów skorzystać z opcji Cash-out, jeśli jednak piąte się rozpocznie i nasza drużyna straci bramkę, to nagle funkcja wcześniejszego zamknięcia zakładu przestanie być dostępna.

Którzy z legalnych bukmacherów w Polsce oferują cash-out?

W Polsce znajdziemy kilku różnych bukmacherów, którzy oferują nam funkcję cash-out. Znajdziemy wśród nich głównie najbardziej rozpoznawalne firmy:

Cash-out STS 

STS.pl oferuje szybki i skuteczny sposób na zamknięcie swojego kuponu. Cash-out w STS dostępny jest zarówno na spotkania przedmeczowe, jak i na kupony na żywo, pojedyncze i akumulowane.

Nie możemy skorzystać z tej usługi tylko przy zakładach Maxikombi. Pozostałe warunki są podobne jak u innych bukmacherów, nie można mieć ani jednego przegranego wydarzenia na kuponie, a także wypłacana kwota musi być wyższa niż stawka.

O tym, czy Cash-out będzie dostępny, decydują przede wszystkim kursy. Z tego powodu warto monitorować swoje kupony regularnie, gdyż może się okazać, że zakład, którego nie możemy zamknąć w danej chwili, będzie można zakończyć za parę minut. Strona posiada bardzo atrakcyjny poradnik, który dokładnie pokazuje jak korzystać z opcji szybszego zamknięcia kuponu.

Early Cash-out Fortuna 

Early Cash-out Fortuna na eFortuna.pl jest nieco bardziej ograniczony niż w przypadku bukmachera STS, ale za to możemy z niego skorzystać zarówno w serwisie internetowym, jak i w punkcie naziemnym. Cash-outu możemy się spodziewać w kuponach akumulowanych, a także akumulowanych na żywo, pod warunkiem że na kuponie znajduje się przynajmniej jeden wygrany zakład.

Pozostałe warunki są takie same jak u innych bukmacherów. Aby zamknąć kupon musimy wejść w zakładkę “Moje kupony LIVE” lub do podglądu kuponu i poszukać komendy “Wypłać” podświetlonej na zielono. Na stronie znajduje się szczegółowa instrukcja i poradnik dotyczący opcji cash-out. LVBet Cash-out


Opcję cash out znajdziemy rónież u poniższych bukmacherów:

  • LvBET.pl – gdzie z oferty cash-out w LVBet możemy skorzystać obstawiając przedmeczowo i na żywo. Rodzaj kuponu także nie ma znaczenia i bez problemu możemy stawiać zarówno zakłady pojedyncze jak i akumulowane.
  • Real Cash-out Totalbet – Bukmacher chwali się posiadaniem najlepszego Cash-outu na rynku, najmniej obwarowanego różnymi warunkami. 

Plotki głoszą, że w 2019 roku opcja cash-out pojawi się także u bukmachera Totolotek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *