cashout u legalnych bukmacherow

Cash-out to jedna z najciekawszych funkcji bukmacherów. Wyobraźmy sobie, że stawiamy piękny kupon o wysokiej stawce i czekamy na wyniki. Wszystkie mecze po kolei wchodzą, zostaje nam tylko ostatni. Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem wychodzi jednak na jaw, że jeden z czołowych graczy nie wystąpi w tym spotkaniu, a bez niego drużyna zupełnie sobie nie radzi. Co robić w takim wypadku?

Jeśli gramy u bukmachera, który oferuje nam opcję cash-out to możemy wtedy zamknąć kupon decydując się na mniejszą wygraną. Zdobyte pieniądze zostaną zmniejszone o kurs ostatniego spotkania, a także o dodatkową marżę bukmachera, ale przynajmniej wyjdziemy z tego na plus, co nie byłoby takie pewne, gdybyśmy zaczekali do końca.

Z tego powodu cash-out jest jednym z systemów, który przyciąga ludzi do bukmachera i daje im większe pole manewru jeśli chodzi o kontrolę nad swoimi kuponami.

Co to jest cash-out?

Cash-out to nic innego jak możliwość wycofania się z zakładu przed jego rozstrzygnięciem. Zależnie od bukmachera, u którego gramy, zamykać można zakłady pojedyncze, akumulowane, przedmeczowe i na żywo. Zamykając zakład decydujemy się na wypłatę podawanej nam przez bukmachera aktualnej wygranej (niższej niż tej, którą moglibyśmy wygrać po normalnym zamknięciu kuponu) i godzimy się na warunek, że niezależnie od wyniku jakim zakończy się spotkanie, nie możemy wyciągać żadnych konsekwencji względem bukmachera.

Jest to o tyle istotne, że spotkanie na kuponie, który zamkniemy skończy się wynikiem pomyślnym dla nas, ale ze względu na to, że kupon został już rozliczony, nie możemy podejmować, żadnych działań w stosunku do bukmachera. 

Funkcja cash-out wygląda naprawdę dobrze na papierze. Mamy możliwość zamknięcia zakładu w praktycznie dowolnym miejscu i czasie i wyjścia z pieniędzmi bez potrzeby czekania na końcowy gwizdek meczu i rozstrzygnięcie pozostałych spotkań na kuponie.

W praktyce jednak rozwiązanie tego typu rzadko kiedy nam się opłaca i należy podejmować je dopiero po głębszym przemyśleniu, w sytuacjach takich jak ta wspomniana w pierwszym akapicie tekstu (ostatni mecz na kuponie i kontuzja czołowego gracza drużyny, na którą postawiliśmy). Niestety, trzeba to przyznać, że opcja cash-out jest opłacalna przede wszystkim dla bukmacherów. Jest to spowodowane tym, że w trakcie rozliczania kuponu przed jego zamknięciem, bukmacher nakłada na użytkownika drugą marżę, która jest zazwyczaj wyższa od tej, pobieranej przy stawianiu kuponu. Ta dodatkowa prowizja sprawia, że warto zadać sobie pytanie czy na pewno chcemy ponosić te dodatkowe koszty. Mecz trwa do ostatniego gwizdka i to, że w 70 minucie jest 0:0, nie oznacza, że już za parę minut nie wpadnie bramka. 

Cash-out można wykorzystywać w sytuacjach nagłych zwrotów akcji w sytuacji przedmeczowej, gdy np. drużyna zdecydowała się wystawić rezerwowy skład, gdyż czołowi zawodnicy odpoczywają przed kolejnym spotkaniem Ligi Mistrzów lub w trakcie spotkania, w momencie, w którym kluczowy zawodnik dostaje czerwona kartkę lub zostaje kontuzjowany. Cash-out sprawdza się również przy “tasmach”, czyli kuponach z dużą ilością zakładów. Jeśli wejdzie nam przykładowo 8 na 10 meczy to można już myśleć o kończeniu kuponu i wyjściu z niego z zyskiem.

Kiedy można skorzystać z opcji cash-out?

Możliwość korzystania z funkcji cash-out jest mocno warunkowana ograniczeniami. Istnieje jednak kilka warunków, które muszą być spełnione, by wcześniejsze zamknięcie zakładu było możliwe.

  1. Żadne z postawionych na kuponie zdarzeń nie może zostać rozliczone jako przegrane. Jakikolwiek nietrafiony zakład sprawia, że kupon nadaje się już tylko do wyrzucenia.
  2. Wszystkie nierozstrzygnięte spotkania muszą w dalszym ciągu znajdować się w ofercie bukmachera. 
  3. Ze względu na przepisy ustawy hazardowej, kwota wypłaty przy skorzystaniu z opcji cash-out musi być wyższa od postawionej stawki. Jeśli będziemy zbyt długo oczekiwać, może się okazać, że nie ma już czego zamykać.
  4. U niektórych bukmacherów istnieją także zasady mówiące o tym, że cash-out może być wykonany tylko na niektórych typach kuponu i tak np. u bukmachera STS nie jest możliwe skorzystanie z tej funkcji w zakładach MaxiKombi.

Dlaczego czasem cash-out nie jest dostępny?

Co zrobić jeśli cash-out nie jest dostępny w danej chwili? Przede wszystkim – poczekać. Bukmacherzy oferują możliwość zamknięcia kuponu tylko w momencie, gdy wszystkie spotkania znajdują się w ofercie. Jeśli jeden z zakładów trafi do oferty live, to w zależności od sytuacji na boisku, zakłady mogą być co chwilę otwierane i zamykane.

Jeśli nie możemy zamknąć kuponu, może to oznaczać, że obliczona przez bukmachera kwota zwrotu jest niższa od stawki, a zgodnie z przepisami, nie można już zamknąć takiego kuponu. W późniejszych etapach meczu, który toczy się nie po naszej myśli, zamknięcie zakładu mogłoby być także nieopłacalne dla bukmachera, którego algorytmy przeliczyły już wszystkie możliwe szanse rozstrzygnięcia i zamknęły nam możliwość kończenia zakładu przed czasem, ze względu na cięcie strat przez bukmachera. Po co dawać nam szanse na zwrot stawki z kilkoma groszami, skoro w zamian można wziąć ją całą?

Cash out niedostępny
Cash-out niedostępny na STS.pl

Którzy z legalnych bukmacherów w Polsce oferują cash-out?

Na chwilę obecną czterech polskich bukmacherów oferuje nam możliwość zamknięcia zakładu przed czasem.

Early Cash-out Fortuna 

Early Cash-out Fortuna pozwala nam na skorzystanie z opcji zamknięcia zakładów akumulowanych  i granych na żywo. Nie ma niestety możliwości zamykania zakładów pojedynczych. Z drugiej zaś strony z opcji cash-out u tego bukmachera możemy korzystać nie tylko podczas stawiania zakładów w Internecie, ale również w punktach naziemnych. Na pochwałę zasługuje obszerny i szczegółowy poradnik dotyczący opcji wcześniejszego zamykania zakładów.

Cash-out STS

Cash-out w STS dostępny jest w zakładach każdego typu, z wyjątkiem MaxiKombi. Pozostałe warunki są podobne do tego co oferują nam pozostali bukmacherzy. Chodzą głosy, że marża od przedwczesnego zamknięcia kuponu jest tu najniższa spośród wszystkich legalnych, polskich bukmacherów. Na stronie znajdziemy szczegółowy poradnik dotyczący opcji cash-out.

LVBet Cash-out 

W LVBet z opcji cash-out skorzystamy w każdego rodzaju zakładzie. Wszystko działa tu bardzo szybko i sprawnie.

Real Cash-out Totalbet

Na stronie Totalbet widnieje napis, mówiący o tym, że bukmacher oferuje najlepszy cash-out na rynku. Czy jest to prawda musimy przekonać się sami. Nieważne jednak co znajdziemy u tego bukmachera to i tak musi on spełniać podstawowe zasady.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *