bezpieczny zakład

Jak mógłby wyglądać bukmacher idealny? Hmm, najlepiej żeby zwracał stawki za przegrane kupony. No dobra, ten podatek już można jakoś przeboleć, w końcu uda nam się odegrać i tak. W sumie byłoby jeszcze lepiej, gdyby można było wygrać mając na kuponie np. jedno nietrafione zdarzenie. Pewnie niektórzy poważnie się zaskoczą w tym momencie, ale obie opcje są dostępne u bukmacherów.

Niestety, nie występują jednocześnie, a także korzystanie z nich jest uwarunkowane wieloma punktami, które trzeba spełnić, ale świadomość, że mamy taką możliwość potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Przyjrzyjmy się dzisiaj bliżej funkcji bezpiecznego zakładu u bukmacherów.

Co to jest bezpieczny kupon?

Bezpieczny kupon polega na obstawieniu wielu zakładów, które dadzą w sumie wysoki łączny kurs. Ze względu na to, że z dużym prawdopodobieństwem coś pójdzie nie po naszej myśli, bukmacher oferuje nam możliwość pozytywnego rozliczenia kuponu, nawet wtedy, gdy jedno ze spotkań okaże się przegrane.

Pozwoli nam to pozbyć się paskudnego uczucia, w którym wszystkie mecze wchodzą pięknie, a ostatnie, jak na złość, zawodzi. Jak skorzystać z usługi bezpiecznego zakładu? Przyjrzymy się bliżej temu, co do zaoferowania mają w tej dziedzinie bukmacherzy STS i Fortuna – czyli najpopularniejsi legalni bukmacherzy w Polsce

Bezpieczny zakład w STS

Na pierwszy ogień rzucamy bukmachera STS (na sts.pl) i jego ofertę. 

Żeby móc skorzystać z opcji bezpiecznego kuponu w STS musimy zagrać kupon akumulacyjny, którego stawka wynosi nie więcej niż 250 złotych, a łączny kurs wszystkich spotkań wynosi minimum 175. Niestety, maksymalny kurs na jedno zdarzenie nie może przekroczyć 2,00, więc jesteśmy zobowiązani do zagrania wielu spotkań, żeby być w stanie osiągnąć minimalny kurs na kuponie.

bezpieczny zakład STS
Bezpieczny zakład w STS.pl

Po spełnieniu powyższych warunków, w opcjach zawierania zakładu pojawia się nowa zakładka “Zakład Bezpieczny”. Musimy zaznaczyć ten przycisk jeśli chcemy skorzystać z tej opcji. W przeciwnym wypadku nasz kupon będzie rozliczany jako normalny, akumulacyjny, a jakakolwiek przegrana sprawi, ze nie zdobędziemy żadnych pieniędzy.

W przypadku skorzystania z opcji bezpiecznego zakładu, w razie niepowodzenia w jednym ze zdarzeń, otrzymujemy wygraną w wysokości 10 x wkład x 0,88. W przypadku postawienia kuponu za 100 złotych będzie to więc 880 złotych, a obstawienie za maksymalną dopuszczalną stawkę – 250 złotych, pozwoli nam otrzymać z kuponu aż 2200 złotych.

Niestety, w tym wszystkim jest jeden mały kruczek –  kurs, po usunięciu z kuponu przegranego zdarzenia, musi wciąż wynosić ponad 175. Oznacza to, że żeby nasz kupon nie okazał się przegrany, początkowy kurs musi wynosić tyle, by eliminacja z niego jednego meczu, nie przekreśliła naszych szans na spełnienie warunków bezpiecznego zakładu.

W przypadku trafienia wszystkich spotkań na kuponie wygrywamy oczywiście całą możliwą kwotę.

Minimalny kurs kuponu: 175
Maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia: 2,00
Maksymalna stawka: 250 zł
Kwota zwrotu, w przypadku przegrania jednego zdarzenia: 10 x wkład x 0,88 (maksymalnie 2200 złotych)

Bezpieczny zakład w Fortunie

Zobaczmy również co oferuje nam bukmacher Fortuna (efortuna.pl). Na pierwszy rzut oka warunki bezpiecznego zakładu w Fortunie wydają się dużo bardziej przystępne. Całkowity kurs kuponu to 100, ale za to maksymalny kurs na jedno zdarzenie wynosi aż 3,50. Oznacza to, że do spełnienia warunków na bezpiecznym kuponie musi znaleźć się znacznie mniej spotkań niż u bukmachera STS. Mniejsza jest także maksymalna stawka zakładu i wynosi 200 złotych. W przypadku przegranej otrzymujemy natomiast kwotę w wysokości 5 x wkład x 0,88. Oznacza to, że obstawiając za maksymalną możliwą stawkę, w razie niepowodzenia przy jednym spotkaniu, w nasze ręce trafi kwota w wysokości 880 złotych.

Niestety, w przypadku bezpiecznego kuponu w Fortunie również spotykamy się z sytuacją, w której przegrany mecz obniża całkowity kurs kuponu. Żeby zabezpieczyć się przed taką sytuacją musimy postawić zakłady o łącznym kursie znacząco większym niż kurs wspomniany jako minimalny. Dodatkowo, zakład bezpieczny nie może być łączony z innymi ofertami tego bukmachera, takimi jak Superoferta+, Hit Dnia i innymi kursami bonusowymi związanymi z promocjami Happy Hours czy Szczęśliwe poniedziałki. Nie mamy również możliwości skorzystania z opcji Early Cashout.

Po spełnieniu warunków, kupon automatycznie ustawia się jako bezpieczny o czym jesteśmy wyraźnie informowani. Jeśli nie chcemy korzystać z tej opcji, wystarczy wrócić z powrotem do ustawienia kuponu “ako”.

Minimalny kurs kuponu: 100
Maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia: 3,50
Maksymalna stawka: 200 zł
Kwota zwrotu, w przypadku przegrania jednego zdarzenia: 5 x wkład x 0,88 (maksymalnie 880 złotych)

Kiedy warto korzystać z bezpiecznego zakładu?

Bezpieczny zakład jest dobrym wyborem dla wszystkich, którzy lubią stawiać tzw. taśmy, czyli kupony, na których znajduje się ogromna liczba meczów. Dzięki temu mają możliwość zdobycia pieniędzy nawet wtedy, gdy jedna z ich predykcji okaże się nietrafiona.

Z opcji tej warto skorzystać także w momencie, gdy mamy w planach duży kupon, ale nie satysfakcjonuje nas do końca jego kurs. Można wtedy dodać do niego dodatkowe spotkanie, które podniesie ewentualną wygraną. W razie niepowodzenia nic się nie stanie, gdyż i tak zdobędziemy większą kwotę niż włożyliśmy. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *