Betclic zakłady bukmacherskie w Polsce

Nowi gracze mogą nie pamiętać, ale starsi na pewno z sentymentem wspominają bukmachera Betclic. Jeszcze dwa lata temu można było korzystać z jego strony internetowej i obstawiać zakłady za jej pomocą. Wszystko zmieniło się wraz z wejściem w życie ustawy hazardowej, która 1 kwietnia 2017 nakazała zagranicznym bukmacherom wystąpić o licencję Ministerstwa Finansów lub zablokować Polakom dostęp do strony. Wszystkie spółki, które nie posłuchały i w dalszym ciągu oferowały naszym rodakom możliwość gry, zostały zablokowane na mocy ustawy i umieszczone na rządowym rejestrze domen zakazanych. 

1 lipca utraciliśmy więc możliwość gry u bukmachera Betclic. Co prawda firma walczyła do końca o graczy z naszego kraju, a także, nawet po zablokowaniu domeny, próbowała obejść zakaz zmieniając nazwy stron. Pracownicy odpowiedzialny za rejestr bardzo szybko wyłapywali jednak takie zagrywki i blokowali nowe domeny bukmachera Betclic. Obecnie na liście znajduje się ponad 60 różnych domen, przez które kiedyś można było wejść na stronę tego bukmachera.

Mogłoby się wydawać, że tak bardzo skonfliktowana z polskim prawem spółka nigdy nie wystąpi o przyznanie licencji, ale życie wszystko zweryfikowało i pod koniec 2018 roku Internet obiegła niespodziewana wiadomość – Betclic wraca do Polski. 

Betclic – informacje ogólne 

Betclic to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych bukmacherów na świecie. Istnieje od 2005 roku i należy do spółki BEM Operations Limited zarejestrowanej na Malcie. Do niej należy także bukmacher Expekt, który również swego czasu był niezwykle popularny w naszym kraju. Betclic posiada licencję wydaną przez MGA (Malta Gaming Authority), czyli maltańskiej agencji rządowej, która zajmuje się licencjonowaniem i kontrolą firm bukmacherskich działających na terenie Unii Europejskiej. Malta jako jeden z krajów wspólnoty ma pełne prawo do weryfikowania firm, które są w niej zarejestrowane. Wszystko z powodu tego, że ze względu na wyjątkowo niskie podatki i przyjazny dla bukmacherów stosunek, większość europejskich firm oferujących zakłady sportowe jest zarejestrowana właśnie tam. Któż mógłby więc znać się lepiej na tej tematyce? W Wielkiej Brytanii Betclic zarejestrowany jest przez spółkę Betclic Everest Limited z siedzibą w Gibraltarze i posiada narodową licencję UK Gambling Commision.

Betclic działa w Europie całkowicie legalnie i współpracuje z tak wielkimi bankami jak Barclays i NatWest, a także organizacjami dbającymi o bezpieczeństwo klientów firm bukmacherskich, takimi jak: ESSA, EGBA i eCOGRA. Dzięki tym wszystkim gwarantom można bez obaw powiedzieć, że bukmacher Betclic należy do ścisłej światowej czołówki i wiadomość, że wraca do Polski, brzmi jak spełnienie bukmacherskich marzeń wielu graczy.

Zagraniczna strona Betclic jest naprawdę atrakcyjna i prosta w obsłudze. Pracownicy firmy przygotowali dla klientów mnóstwo samouczków i pomocy, które mają uprościć i uprzyjemnić obstawianie. Wszystkie funkcje strony są dokładnie wytłumaczone, a nowi gracze mogą liczyć na wsparcie ze strony licznych poradników, a także pracowników firmy.  

Jeśli tylko Betclic zaoferuje polskim graczom równie dobrze przygotowaną wersję strony (o co raczej nie musimy się martwić, gdyż wszystkie opisane wyżej poradniki i dział FAQ są dobrze przetłumaczone i dostępne przez cały czas na zagranicznej wersji strony).

Licencja Betclic na prowadzenie zakładów bukmacherskich 

Betclic może pochwalić się zezwoleniem Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych przez Internet z dnia 26 września 2018 roku o numerze PS4.6831.11.2017. Przy opisie znajduje się jednak adnotacja, że bukmacher działa tu przez swojego przedstawiciela, spółkę Pejot 1. Nie należy się jednak bać tej dziwnej nazwy, gdyż istnieje ona już od dłuższego czasu i jest oficjalnie zarejestrowana w krajowym rejestrze sądowym. 

Licencja przyznana bukmacherowi Betclic oznacza, że może on prowadzić zakłady na terenie naszego kraju. 

Czy Betclic jest legalny w Polsce?

Obecnie sytuacja bukmachera Betclic jest nieco skomplikowana. Co prawda, posiada on licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju, ale większość witryn bukmachera w dalszym ciągu umieszczona jest w rejestrze domen zakazanych. Wiele osób może w tym momencie poczuć się nieco skołowana, ale cała sprawa jest niezwykle prosta do wytłumaczenia.

Betclic jest legalnym bukmacherem, ale tylko wtedy, gdy korzystamy z oficjalnej polskiej domeny www.betclic.pl (więcej o tym dlaczego betclic nie działa). Wszystkie inne są zablokowane, gdyż spółka dalej nie zablokowała polskim graczom dostępu do serwisu. Wydaje się to nieco dziwne, że sytuacja tak wygląda, ale strona Ministerstwa Finansów nie kłamie. Bukmacher Betclic jest legalny w naszym kraju.

Rejestracja konta w Betclic

Wszyscy, którzy po przeczytaniu poprzedniego akapitu odwiedzili legalną stronę bukmachera, zapewne mocno się zawiedli. Niestety, na razie rejestracja jest niemożliwa, a firma jeszcze nie przygotowała polskiej wersji strony. Nie wiadomo czemu to wszystko tak długo trwa, zwłaszcza że ich zagraniczne witryny posiadają swoją w pełni spolszczoną wersję, ale zapewne Betclic szykuje dla naszych typerów coś wystrzałowego. 

Na stronie znajduje się informacja, że bukmacher posiada już licencję i niebawem wróci do naszego kraju ze specjalnie przygotowaną ofertą. Poniżej znajdują się ikonki symbolizujące Androida oraz Apple, a także laptopa i telefon komórkowy. Można z tego wywnioskować, że już na starcie zobaczymy aplikację mobilną na telefony komórkowe z systemem iOS (np. iPhone) oraz Android. Zapewne przygotowana będzie także wersja dla przeglądarek telefonów oraz zwykła strona komputerowa. Najbardziej intrygujące są ptaszki na zielonym tle, które mogą oznaczać, że wszystko jest już gotowe i tylko czeka na swoją premierę, która może nadejść już lada moment! 

Zastanówmy się, jakie promocje może nam zaoferować bukmacher Betclic. Patrząc na jego działania, możemy być pewni, że oferta promocyjna będzie naprawdę wyjątkowa. Od momentu, kiedy Betclic przestał być dostępny w naszym kraju minęły już prawie dwa lata, a rynek bukmacherski bardzo mocno ewoluował. Żeby dorównać obecnym standardom trzeba będzie naprawdę się postarać.

Czego spodziewamy się po Betclic? Przede wszystkim tak niesamowitej promocji jaką oferował polskim graczom jeszcze dwa lata temu. Mowa tu o imponującym cashbacku w wysokości 200 złotych. Co więcej, wygrana nie podlegała warunkom obrotu, dzięki czemu można było założyć konto, obstawić i od razu wypłacać zdobyte pieniądze. Swego czasu internet był pełen zrzutów ekranu z niesamowitymi bezpiecznymi wygranymi w Betclic. 

Z pewnością bukmacher zaoferuje także powiększenie pierwszego depozytu. Jest to standardowa bukmacherska promocja i rzadko kiedy zdarza się, by któryś z serwisów z niej zrezygnował. Czy możemy liczyć na więcej? Szanse oczywiście są, może uda się dostać jakiś freebet za zainstalowanie aplikacji mobilnej… Kto wie, możliwości jest naprawdę wiele. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze te kilka chwil.

Czy Betclic to bukmacher bez podatku?

Betclic przyzwyczaił nas także do tego, że wszystkie zawierane za jego pomocą zakłady nie były objęte podatkiem. Niestety, teraz musimy wszystkich rozczarować, ale to się już nie wróci. Licencja Ministra Finansów zobowiązuje bukmacherów do odprowadzania podatków od stawek i dużych wygranych do kasy państwa. Nie da się tego obejść, ale…

Istnieje duża szansa, że przynajmniej na początku, Betclic weźmie podatek na siebie. Byłby to znakomity pomysł na przyciągniecie do siebie nowych graczy. Niektórzy z obecnych na rynku bukmacherów próbowali tego rozwiązania i wyszło nad wyraz dobrze. Trzeba się chyba odezwać do Betclic i podsunąć mu ten pomysł. Zwolnienie z podatku nie potrwa zapewne wiecznie, ale może w przyszłości pojawią się specjalne wydarzenia, które będą zwiększać nasz kurs na kuponie przy okazji jakiejś konkretnej okazji. Pożyjemy, zobaczymy.

Kontakt do Betclic

Na polskiej stronie bukmachera Betclic nie znajdziemy żadnych informacji jak skontaktować się z obsługą klienta. Można próbować wchodzić na zagraniczne witryny bukmachera i tam zadawać interesujące nas pytania (nie jest to zabronione. Nie możemy tylko rejestrować się i grać). Z drugiej strony warto zadać sobie pytanie, czy na pewno jest sens, by to robić. Betclic w Polsce ruszy już niedługo i wtedy bez problemu dowiemy się wszystkiego, rozmawiając bez żadnych przeszkód z obsługą klienta.